3 Ağustos 2016 Çarşamba

İlk blog ve Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı Filmi


      Merhaba, '' İrem'le keşfedin''e hoşgeldiniz. İlk yazımda biraz kendimden bahsedip sonrasında dün katıldığım bir filmin galasından bahsetmek istiyorum.

      16 Eylül 1995 yılında doğdum. Marmara Üniversitesi'nde Kimya Bölümünde okuyorum. Aynı zamanda 7/24 ablalık yapıyorum. Çünkü benden bir yaş küçük bir erkek kardeşim ve 17 yaş küçük bir kız kardeşim. 17 yıl sonra abla olmak takdir edersiniz ki anne olmak gibi. O yüzden sayfamda onunla beraber keşfettiğim birçok şey de yer alacak. Aynı zamanda gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok severim. 20 yaşında olmama rağmen birçok ili gezip, o tarih kokan güzelliklerine şahit oldum. Bunları da sizinle paylaşacağım. Hep aynı yerde yemek yemek yerine farklı yerlerde farklı tatları tatmaktan büyük zevk duyarım. Bu sebeple sizinle birlikte birçok yer keşfedeceğiz, eminim. Her genç kız gibi benimde yararlandıgım güzellik tiyoları ve sevdiğim makyaj malzemeleri var. Onları da sizinle paylaşıyor olacağım. Ee kimi zaman da pratik yemek, tatlı tarifleri olmazsa olmaz. Umarım severek okursunuz. Ben severek yazıyor olacağım.
            Şimdi gelelim dünkü galaya. Alper Kul ve Çağlar Çorumlu' nun seslendirmesiyle 5 Ağustos'ta vizyona girecek olan  Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı adlı filmi dün izleme şansını elde ettim. Filmde Alper Kul, Max isimli bir köpeği seslendirirken, Çağlar Çorumlu ise Duke isimli köpeği seslendiriyor.
      Çoğu zaman çocuğunuza bir şeyler öğretmek direkt değil; dolaylı yollarla mümkündür. Sizin ona konuşarak kazandıramayacağınız bir şey onun görsel olarak şahit olmasıyla kazandırılabilir. Bu sebeple; çocukların aile, akraba, arkadaşlık ilişkilerine; paylaşma, sevgi, doğruluk, yardımseverliğe  yönelik birçok çizgi film ve film yapılmaktadır. Ancak çoğu film ya da çizgi film, çocuklara yönelik doğru dili kullanmadığı için amacı ikinci plana atılarak çocukların izlemesi için tercih edilmemektedir.
      Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı ise tüm bunlar doğrultusunda; insan- hayvan ilişkileri; hayvan-hayvan ilişkileri hakkında oldukça güzel bir filmdi. Filmde kedi, köpek dışında birçok hayvan yer alıyordu. Bu da sokakta rastlamadıkları hayvanları filmde görmeleri açısından çocukları oldukça mutlu etti. Hayvanların sahiplerine ne kadar bağlı olduklarından tutun, ne kadar sadık, yardımsever olduklarını anlatan bir filmdi. Konu bütünlüğü de olduğu için çocuklar ve biz büyükler olmak üzere kimse gözünü bir saniye ayırmadan izledi.
      Kısaca doğru analiz edip gittiğiniz filmler çocuklarınıza oldukça faydalı olacaktır. Bu film de çocuğunuzla, kardeşinizle gidebileceğiniz bir film. İlk yazımı da bu güzel filmi sizlere şiddetle tavsiye ederek bitiriyorum.
 

      Sağlıcakla kalın!..

2 yorum:

  1. hayırlı olsun, yeni yazılarını ve keşiflerini heyecanla bekliyoruz.

    YanıtlaSil